• tik tok

OI Pariz: Larisa Cerić upisala prvu pobjedu

Aug 2, 2024

Najbolja bh. džudašica danas je nastupila u preliminarnoj borbi u kategoriji preko 78 kilograma i uspješno je prošla prvu prepreku.

Cerić je savladala Sydnee Andrews, predstavnicu Novog Zelanda i sada se plasirala u osminu finala olimpijskog turnira.

Tu će snage odmjeriti sa Portugalkom Rochele Nunes i ukoliko i nju savlada borit će se za neku od medalja. Poželimo joj puno sreće!

Podsjetimo, druga bosanskohercegovačka džudašica u kategoriji do 70 kilograma Aleksandra Samardžić okončala svoj nastup na Olimpijskim igrama u Parizu u drugom kolu.

Ona je u 2. kolu olimpijskog turnira do 70 kilograma poražena od Nizozemke Sanne van Dijke, a 26-godišnja Trebinjka je u prvom kolu ipponom savladala Dankinju Laerke Olsen.

Još jedan sportista iz BiH koji nastupa danas u Parizu je Mesud Pezer, koji večeras nastupa u bacanju kugle. Nastupit će u kvalifikacionoj grupi A, a ukoliko izbori plasman u finale, 3. avgusta će se boriti za historijsku medalju naše zemlje.