• tik tok

Košarkaši BiH izgubili od selekcije Njemačke

Sep 3, 2022

Košarkaška reprezentacija BiH je u okviru 2.kola grupe B Eurobasketa poražena je od selekcije Njemačke rezultatom 92-82.

Podršku bh.igračima dali su brojni navijači koji su došli bodriti košarkaše koji su igrali u gostima u Lanxess Areni u Kelnu.

U prvom poluvremenu BiH je bila bolja od Njemačke i na pauzu se otišlo rezultatom 42-47. Međutim, drugo poluvrijeme donijelo je lošiju igru košarkaša BiH, posebno posljednja četvrtina. Sve to su Nijemci okrenuli u svoju korist i dobili utakmicu.

Najefikasniji kod BiH bio je Musa s 28 poena, dok je Nurkić dodao 21 poen uz sedam skokova. Roberson je postigao 13 poena. S druge strane, Schroder je imao 18 poena i osam asistencija, a Thiemann je postigao 14 poena uz pet skokova.

BiH je u prvom kolu savladala Mađarsku sa 95:85, dok su Nijemci bili bolji od Francuza rezultatom 76:63.