Foto: Balans
Istina nama, kazna zločincima, poručile su i ovog 11. u mejsecu članice Udruženja “Žene Srebrenice” na Trgu slobode u Tuzli.
Majke Srebrenice se okupljaju od 1997. godine, kako bi izrazile nezadovoljstvo i ogorčenje zbog sporog procesa ekshumacije tijela ubijenih Srebreničana, kao i zbog ratnih zločinaca koji se slobodno kreću.
Godinama majke Srebrenice iz Tuzle šalju poruke da traže svoje najmilije, traže od svih domaćih i stranih institucija procesuiranje odgovornih za ubistva njihovih članova porodice, muževa, djece, očeva.
Podsjećamo, porodice još uvijek tragaju za posmrtnim ostacima više od 1.000 ubijenih osoba.
(Balans)








