• tik tok

Na pogon Stojana Vranješa Sloboda savladala Leotar

Mar 11, 2023

Dvije ekipe koje se bore za opstanak u Premijer ligi BiH, Sloboda i Leotar, odigrali su utakmicu u Tuzli u okviru 22. kola Premijer lige BiH. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa, a konačan rezultat bio je 2:1.

Od prvog minuta vidjelo se da će domaćin biti borben i rastrčan, a već nakon pet minuta igre Tuzlaci su poveli. Husejinović centrira sa lijeve strane, lopta dolazi do Vranješa čiji udarac rukom zaustavlja jedan od gostujućih igrača. Siguran sa 11 metara bio je Vranješ.

Nakon vodstva nismo vidjeli mnogo uzbuđenja na tušanjskom travnjaku, a jedino vrijedno spomena bila je situacija iz 34. minute, kada puca Vranješ a njegov šut brani golman Leotara.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila pritiskati i povećala prednost u 54. minuti drugim golom Stojana Vranješa.

U 85. minuti utakmice Miloš Aćimović je uspio smanjiti zaostatak za Leotar, ali to nije bilo dovoljno za preokret.