• tik tok

Košarkaši Bosne i Hercegovine u važnom meču pobijedili Portugal

Aug 13, 2023

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine započela je pretkvalifikacijski turnir za Olimpijske igre. Oni su u prvoj utakmici protiv Portugala upisali rezultatom 84:75 (17:24, 20:16, 21:14, 26:21).

Izabranici Adisa Bećiragića su teže nego što se očekivalo došli do ove izuzetno važne pobjede na startu kvalifikacija za Olimpijadu koje se igraju u poljskim Gliwicama.

Portugalci su se pokazali kao jako nezgodan protivnik s obzirom da su nas u prvoj četvrtini doslovno “zasuli” tricama.

Naši košarkaši su se tek na kraju utakmice uspjeli odvojiti od protivnika i upisati veliku pobjedu.

Najefikasniji u reprezentaciji Bosne i Hercegovine bili su Jusuf Nurkić, Luka Garza i Džanan Musa. Musa je postigao 21, Nurkić 17, a Garza 15 poena.

Kod Portugalaca je najefikasniji bio Rafale Lisboa sa 22 poena, dok je Travante Vilijams postigao 19, ali većinu u prvom poluvremenu.

Naše reprezentativce sutra očekuje utakmica protiv domaćina Poljske, koja je u prvoj utakmici protiv slavila protiv Mađarske.