• tik tok

Klub borilačkih sportova “Tuzla” osvojio 525 medalja

Dec 27, 2022

Karatisti Kluba borilačkih sportova “Tuzla” ove godine su osvojili 525 medalja na međunarodnim, državnim i federalnim takmičenjima, balkanskim šampionatima, kantonalnim i domaćim turnirima, sumirala je Uprava Kluba na godišnjoj press konferenciji.

Ovaj sportski tim je imao čak sedamnaest reprezentativaca u svim uzrasnim kategorijama.  Na Evropskom prvenstvu koje je ove godine održano u Pragu, Faris Sinanović osvojio je sedmo mjesto dok je Amina  Fejzić sa seniorskom reprezentacijom, također, osvojila sedmo mjesto.

“Zadovoljni smo postignutim uspjesima. Zahvaljujemo se predstavnicima vlasti i sponzorima za neizostavnu finansijsku podršku, a u 2023. godini, očekujemo još bolje rezultate”- rečeno je na press konferenciji.

Najuspješnijim takmičarima su dodijeljena i priznanja, a koja im je uručio Zijad Lugavić, vršilac dužnosti gradonačelnika Tuzle. Najuspješnija takmičarka i takmičar do deset godina su Mejrem Hrustanović i Mak Žilić, a do 14 godina, Amina Fišeković i Hamza Hamzić. Najuspješniji kadetkinja i kadet su Lamija Softić i Nedim Osmanbegović, dok su njabolji juniori bili ove godine Irna Mujanović i Tony Pipal. Najuspješnija mlađa seniorka je Azra Dahalić, a seniorka Belma Omerović. Boris Kasumović dobio je priznanje za najsupješnijeg parakaratistu. Laskave titule najboljih sportista ovog kluba su zasluženo dobili  Amina Fejzić i Faris Sinanović.