• tik tok

Fudbal i njegove čari u TK: Ti u hitnu, ja u MUP

Nov 3, 2022

Na Gradskom stadionu u Sapni u srijedu je odigrana utakmica između FK “Sapna” i NK “Rainci” iz Kalesije, a u okviru šesnaestine finala Kupa Nogometnog saveza Tuzlanskog kantona. Utakmica je u regularnom dijelu završena sa rezultatom 2:2, a nakon penala, pobjednik je bila gostujuća ekipa. Međutim, kako kažu “Ne ponovilo se i ne desilo se više nikome”.

Kako tvrde iz NK”Rainci” na zvaničnoj stranici kluba na društvenim mrežama, od prve minute su ih pratile psovke i “pogibljeni startovi”.

“Alić je u par navrata spašavao živu glavu nakon kriminalnih startova igrača sa brojem 5 poznatiji u selu kao “Pedija”. Sa porukom u datim momentima: “Ti u hitnu, ja u MUP”. Ne ponovilo se i ne desilo se više ikome. Našim navijačima kojih je bilo nekoliko, hvala na podršci koju nam konstantno pružaju. Kasnije je i njima zaprijećeno da ne slave pobjedu, jer kao što je fizioterapeut dobacio, “da ih ne bi pokl’o”- između ostalog stoji u objavi kluba iz kojeg čestitaju igračima na pobjedi, a “povrijeđenim momcima brz oporavak”.

Na sve ovo reagovali su iz FK “Sapna” na službenoj Facebook stranici. Kako su kazali, gosti su došli u najjačem sastavu bez samo tri prvotimca koji su bilo na poslu oko “postavljanja stolarije”.

“Druga nestina, nije tačno da su od prve minute krenuli pogibeljni startovi, jedina istina je da se od prve minute vidjelo u kojem smjeru vodi suđenje današnje utakmice. Naime, svaki iole manji kontakt naših igrača sa igračima “iz prve kantonalne lige” NK “Rainci” bio je prekršaj ili žuti karton. Polovinom prvog poluvremena, pri jedno običnom komentaru, naš trener dobija direktan crveni karton” – piše u pojašnjenju kluba iz kojeg su nezadovoljni podijeljenim brojem kartona, ali i kako kažu “lakrdijom od suđenja”. Odbacuju i tvrdnje da su igrači protivničke ekipe povrijeđeni jer je fizioterapeut samo jednom ušao na teren.

Na kraju, izražavaju žaljenje i razočarenje što se komentarima igrača iz Rainca i pojedinih iz uprave kluba, kvari , kako kažu “dobra atmosfera”. Između ostalih komentara na društvenim mrežama, postavljena je i fotografija fizioterapeuta koji ulazi na teren sa cigaretom u ustima.