• tik tok

Četiri medalje osvojili reprezenativci BiH u kickboxu

Nov 24, 2023

Reprezentativci BiH u kickboxu osvojili su četiri medalje na Svjetskom prvenstvu u Portugalu. Tri u seniorskoj i jednu u konkurenciji veterana na Svjetskom prvenstvu koje se održava u portugalskom gradu Albufeira od 16. do 25. novembra
Jasmina Merdić se u polufinalnoj borbi, pobjedom protiv Čehinje Mlejnikova Lucie plasirala u finale, gdje će se za titulu prvakinje Svijeta boriti protiv Srbijanke, Blagojević Lee. Za prvo mjesto, Svjetski prvak u kategoriji veterana iznad 94 kg, izborio se Adnan Redžović, savladavši Nijemca Hofer Mikea, Hrvata Ivić Ivicu i u finalnoj borbi Austrijanca Dvornikovich Davida. Bronzane medalje su osvojili Alija Tucak, kategorija iznad 91 kg u K1, koji je u kvalifikacijama savladao Monteiro Lucas Henriqua iz Brazila, ali je zaustavljen od Ukrajinca Shcherbatiuk Romana.Dino Ružnić, kategorija do 74 kg u Light Contactu, imao je tri pobjede u kvalifikacijama protiv Moura
Johnatan Vieira iz Brazila, protiv Poljaka Durma Adriana, Slovenca Zajec Simona, ali je u četvrtojpolufinalnoj borbi izgubio od Austrijanca Kassarnig Valentina.

Bez medalja su ostali članovi reprezentacije koji su ostvarivali pobjede u kvalifikacijama, ali ovaj put nisu uspjeli izboriti plasman za medalju. To su Jana Đerić, Rijad Kasapović, Vedad Ćutuk, Jasmin Ramić, Albert Ugrinčić, Cvijetin Vujanović, Mesud
Selimović, Amar Lugan, Abdulkerim Šehović, Faris Svaraka,Tarik Okerić i Nikola Drobnjak.
Reprezentaciju je predvodio selektor Salko Zildžić, treneri, Elvedin Dubravac, Bećo Durdžić, Dimitrija Jovanović, Šemso Šabanović, Borislav Vujanović, Ermin Lugan, Adnan Redžović ujedno i trener te suci, Dragana