Foto: UIO
Uprava za indirektno oporezivanje BiH saopštila je da produžava radno vrijeme carinske službe u Carinskoj ispostavi Gradiška četvrtkom i petkom do 22:00 sata.
Uprava je obavijestila sve obveznike indirektnih poreza, korisnike carinskog sistema i javnost da će carinska služba u Carinskoj ispostavi Gradiška četvrtkom i
petkom raditi produženo.
Redovno radno vrijeme carinske službe u ovoj carinsko ispostavi je od 08:00 do 20:00 časova, ali je donesena odluka o produženju rada u dane kada su najveće gužve i pojačan promet robe i transportnih sredstava na ulazu u Bosnu i Hercegovinu.
“Produženje radnog vremena uvedeno je s ciljem pružanja dodatne podrške privrednim subjektima i svim korisnicima carinskih usluga, te kako bi se ubrzao protok roba i smanjila čekanja koja su posebno izražena četvrtkom i petkom. UIO ovim aktivnostima nastoji izaći u susret poslovnoj zajednici i omogućiti efikasnije obavljanje carinskih procedura, uz smanjenje zastoja i rasterećenje graničnog prometa. Uprava za indirektno oporezivanie će i u narednom periodu nastaviti pratiti stanje na terenu i, u skladu sa potrebama privrede i intenzitetom prometa, preduzimati mjere s ciljem unapređenja carinskih procedura i kvalitetnijeg pružanja usluga korisnicima”- soapšteno je iz Uprave.
Podsjećamo, novi granični prelaz Gradiška je privremeno otvoren nakon urušavanja mosta na starom prtelazu.
(Balans)

