• tik tok

Tuzlanski kanton: Policija od vozača oduzela dva automobila zbog neplaćenih kazni

Aug 11, 2025

Foto: MUP TK

Policijski službenici policijskih stanica Tuzla/Istok i Gradačac privremeno su od vozača oduzeli dva automobila zbog neplaćenih kazni.

Policijski službenici Uprave policije MUP TK-a su, nakon kontrole učesnika u saobraćaju na području svojih nadležnosti, u Tuzli i Gradačcu, te izvršenih provjera kroz službene evidencije i Registar neplaćenih novčanih kazni, zbog evidentiranog duga po osnovu više prekršaja iz oblasti Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini, privremeno oduzeli putnička motorna vozila “Citroen” kojim je upravljao S.B. iz Tuzle i “Opel” kojim je upravljao A.A. iz Gradačca. O preduzetim radnjama upoznate su dežurne sudije nadležnih općinskih sudova, a protiv navedenih lica biće podneseni zahtjevi za pokretanje prekršajnog postupka.

Inače, u protekla 24 sata na području Tuzlanskog kantona dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda u kojima si tri osobe teže povrijeđene, jedna osoba lakše, a o stepenu povreda jedne osobe, ljekari se nisu izjasnili.

(Balans)