Foto: Facebook
Rovinj, jedan od šampiona hrvatskog turizma, planira uvesti ograničenja na broj apartmana kako bi se borio protiv masovnog turizma. Već od iduće godine planira se zaustaviti otvaranje novih apartmana u starogradskoj jezgri. Ova mjera dio je Plana upravljanja destinacijom do 2029. godine, koji se trenutačno nalazi na javnom savjetovanju, prenosi Nova TV
O problemu prevelikog broja apartmana javno je govorio i gradonačelnik Rovinja Emil Nimčević.
Uvest će se dvogodišnji moratorij na izdavanje novih dozvola za apartmane u staroj jezgri. “Želimo da pritisak na staru jezgru bude manji i da naše stanovništvo živi normalno”, kaže Nimčević.
(Balans)

