Zamjenik ministra sigurnosti Bosne i Hercegovine Ivica Bošnjak potpisao je danas ugovor s gradonačelnikom Tuzle Zijadom Lugavićem o korištenju sredstava namijenjenih sanaciji šteta nastalih usljed požara u Domu penzionera Tuzla.
Nakon požara koji je u novembru 2025. godine zahvatio Dom penzionera u Tuzli, pri čemu je nastala velika materijalna šteta, Vijeće ministara Bosne i Hercegovine odobrilo je sredstva iz tekuće budžetske rezerve. Za Grad Tuzlu osigurano je 700.000 KM za obnovu i sanaciju nastale štete.
„Ova odluka predstavlja značajnu podršku Gradu Tuzli u procesu obnove, jačanja sigurnosti i brige o najosjetljivijim kategorijama stanovništva“, naveo je gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić.
Podsjećamo, u požaru koji se dogodio u Domu penzionera u Tuzli poginulo je 17 osoba, a nakon požara su uhapšene dvije odgovorne osobe i to direktror Mirsad Bakalović i Zinaida Razić Halilović, šefica Službe za ekonomske, finansijske, računovodstvene i opšte poslove ove ustanove te članicu Upravnog odbora. Oni se trenutno nalaze u pritvoru.
(Balans)


